E-fatura/E-arşiv

E-fatura/E-arşiv

E-fatura/E-arşiv, Şahıs İşletmesi, Limited Şirketi veya Anonim Şirketi olmanız fark etmeksizin e-fatura -e-arşive herkes geçiş yapabilir.Akınsoft kullanıcısı olarak , E-fatura Geçiş işlemlerinde ve E-arşiv fatura kesmek istediğinizde tüm geçiş süreçlerinde sizinle birlikteyiz.

İlk adım; e-İmza / Mali Mührünüzü Alın

Şahıs şirketiyseniz elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-imza’yı, LTD veya A.Ş. iseniz yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

 

İkinci Adım; GİB’den e-fatura başvurusunda bulunun

e-İmza veya mali mührünüzle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı’nın e-Fatura Canlı Ortam Başvurusu ekranından kayıt olabilir ve Özel Entegratör üzerinden e-Fatura gönderip alacağınızı beyan edebilirsiniz.

 

Üçüncü Adım ; Entegrator Sözleşmelerini Onaylayın

Destek ekibimiz tarafından gönderilen form ve sözleşmeleri doldurun. Sonrasında e-Fatura’ya geçmek istediğiniz tarihi belirtmenizi isteyeceğiz,

 

Başvurunuzun Onaylanması

Gelir İdaresi Başkanlığı kaydının tamamlanması için size gönderilen uygulama aracılığıyla kullanılacak olan dosyaları e-İmza’nız veya mali mührünüzle imzalayın. Böylece e-Fatura’ya geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır.

 

E-Fatura ve E-Arşiv düzenlemek için hazırsınız.

Destek ekibimiz tarafınıza gönderilen kullanıcı adı ve parolasını kullanarak, Akınsoft Wolvox ERP yazılımınızın entegrasyonunu yapar ve bu andan itibaren kağıt fatura yerine e-fatura düzenlemeye başlayabilirsiniz.